Други број часописа Јазавац: Лична карта позоришта и града који дише с њим

Представљено је ново издање часописа за оне који вјерују у снагу идеје и умјетности. Посебан угођај употпунили су глумци Велимир Бланић и Владимир Ђорђевић, који су били задужени за музику и атмосферу.
Директорица Градског позоришта Јазавац Драгана Марић истакла је да су први број уз много труда изњедрили прошле године, те да је он представљао кратки садржај програма који су радили протеклих 18 година.
- С обзиром да ме многе колеге, блиски пријатељи и сарадници питају због чега и од куд идеја за покретање једног, тако рећи медија који полако улази у историју желим да кажем да је моја визија да Јазавчев часопис поред осврта на протеклу сезону, буде и лична карта једне куће која се на све начине бори да обогати културну сцену нашег града, да се уздигне на ниво већи од постојећег и очекиваног, да представи могућности, потенцијале, квалитете свих оних људи који се за културу боре и који културу конзумирају - објаснила је Марићева.
Истакла је да је сигурна да се сваки труд исплати иако ово није у конзумеристичком свијету комерцијални производ, постоје нематеријална добра врједнија од свега.
Главна и одговорна уредница часописа Илијана Божић истакла је да ово није обучна публикација него запис једног времена али и свих оних сусрета и лијепих емоција које чине Јазавац.
- Кроз овај број покушали смо да ухватимо дух наше 19. сезоне, али и да дамо глас људима који чине Јазавац нашим глумцима, сарадницима и публици. С жељом да унаприједимо часопис увели смо нове рубрике. Једна је посвећена нашој Бањалуци, јер сматрамо да је Јазавац, прије свега, дио овог града. Он дише заједно с Бањалуком, расте с њом и постоји због људи који у њега долазе. На његовој сцени огледа се Бањалука - истакла је она.
Додала је да су жељели да проговоримо и о важним друштвено социолошким питањима, те да су стога и отворили рубрику На сцени живота гдје говоре о темама које се тичу свих нас.
- Свјесни смо да театарски магазин није честа појава и управо зато овом пројекту приступамо с посебном пажњом, љубављу и одговорношћу. Жеља нам је да оставимо траг, не само о ономе што радимо, већ и о времену у којем стварамо - додала је Божићева.
Дизајн часописа радио је Саша Ђорђевић, лектуру Александра Савић, фотографије Александар Чавић, док је за насловну фотографију била задужена Јелена Медић.
