Mtel baner
latinica  ћирилица
13/05/2026 |  20:46 ⇒ 20:50 | Аутор: РТРС

Видовданска 10К у календару Свјетске атлетске федерације

Брчко ће у суботу, 27. јуна 2026. године, угостити многобројне атлетичаре и рекреативце на трци на 10км. Видовданска 10К је званично уврштена у календар Свјетске атлетске федерације.
Трка "Видовдански 10к" у Брчком (фото: gb3timing.com) -
Трка "Видовдански 10к" у Брчком (фото: gb3timing.com)

Овај престижни статус гарантује долазак елитних такмичара, врхунску организацију и трку која се бодује на глобалном нивоу.

Ова спортска манифестација ове године има посебан такмичарски значај. У оквиру уличне трке на 10 километара биће одржана два званична првенства:

- Званично првенство Босне и Херцеговине на 10 км на цести.

- Првенство Републике Српске на 10 км на цести.

- Директна борба за титуле државних првака гарантује максималан фокус домаћих и регионалних атлетичара, што ће додатно подићи квалитет и динамику саме трке - каже Срђан Самарџић, први човјек АК Маратон, организатора трке.

Поред главне трке одржаће се и дјечије трке по категоријама које су бесплатне, али сва дјеца требају да се пријаве преко платформе јер је лимит дечијих трка 500 учесника.

Уврштавањем у календар Светске атлетске федерације, Видовданска трка је потврдила статус једног од најзначајнијих спортских догађаја у земљи. Стаза испуњава најстроже међународне стандарде сертификације, а резултати остварени у Брчком биће признати на званичним светским ранг-листаама.

Линк за пријаву на Видовданску 10К: http://gb3timing.com/dogadjaj/vidovdanska10k/