Протест у Грачаници и Липљану због хапшења директора здравствених и образовних установа (ВИДЕО)

Запослени су прекинули рад на сат времена и у бијелим мантилима у тишини стајали испред ове здравствене установе изражавајући тако незадовољство акцијом тужилаштва у Приштини и тзв. косовске полиције.
Међу приведенима је и директорка ове установе Мирјана Димитријевић.
Адвокат Небојша Боричић који заступа Бобана Петровића директора Електротехничке школе у Грачаници потврдио је да је приведенима одређена мјера задржавања до 48 сати.
Радници основе школе "Браћа Аксић" и Дома здравља у Липљану протестовали су због хапшења директорки Милице Димић и Миријане Димитријевић коју су од јуче у притвору, заједно са још неколицином ухапшених директора институција које на КиМ послују по сиситему Републике Србије.
Окупљеним радницим су се у мирном простесу у у дворишту школе у Липљану придружили и просвјетни радници осталих образовних институција са терирторије општине Липљан и том приликом изразили своје неслагање са поступцима тужиоца у Приштини. Изразили су јасан став да су "сви они Милица и Мирјана".
Тужилаштво у Приштини је у сарадњи са дирекцијом за истрагу економског криминала и корупције тзв. косовске полиције саопштило је да су приведене особе биле умешане у незаконите радње у вези са кривичним дјелом "кршење слободне воље бирача".
