Рогуљић ново појачање Борца

Овај 30-годишњак, који је прошле сезоне играо за мађарски Диошђер, а сада је са "црвено-плавима" потписао двогодишњи уговор.
Он је треће појачање у овом прелазном року, а прије њега потписали су нападач Дани Ромера и крило Амар Милак.
– Преговори су били веома кратки и ефикасни. Срећан сам и задовољан и идемо у нове побједе. Циљ је сваки пут играти за што је могуће бољи клуб у свакој лиги. Борац је једна од најбољих екипа у БиХ, што је показао у посљедњих неколико година играма у Европи и титулама у држави. Наравно да је то био један од разлога који ме је још више привукао да дођем ту. Веома сам срећан што сам у Борцу, сутра крећу припреме и једва чекам да почне такмичење - истакао је Рогуљић на клупску страницу.
Анте Рогуљић је прве фудбалске кораке направио у Омладинцу из Врањица, да би потом из клуба под именом Адријатик Сплит још као 17-годишњак, 2013. године, отишао у Аустрију. Стигао је у Салцбург, који га је слао на позајмицу у Лиферинг, а потом и у Хајдук средином 2015. године.
На "Пољуду" је остао једну сезону, након чега је у каријери облачио дресове још два аустријска клуба (Адмира Вакер и Вакер), такође као позајмљен играч Салцбурга. Након истека уговора, наступао је за Пафос, Тренчин, Универзитатеу Крајова, Универзитатеу Клуж, Анортизос и Диошђер. Играо је за све омладинске селекције Хрватске, а највише наступа, чак 20, уписао је у репрезентацији до 17 година.
