latinica  ћирилица
10/06/2026 |  12:47 ⇒ 14:30 | Аутор: РТРС

Борац почео припреме за нову сезону; Открио главне циљеве (ВИДЕО)

Фудбалери бањалучког Борца званично су данас почели припреме за нову такмичарску сезону гдје ће наступити у четири такмичења. Главни циљеви су пласман у групну фазу неког од еврокупова те одбрана титуле у Премијер лиги.
Конференција за новинаре - Фото: РТРС
Конференција за новинареФото: РТРС

Фудбалери Борца нису имали много времена за одмор јер квалификације за Лигу шампиона почињу 7. или 8.јула.

Борац поучен лошим искуством из прошлих квалификација када је испао већ у првом колу, сада много озбиљније прилази утакмицама, а добра ствар је што Борац на окупу има већину прошлогодишњег тима.

- Љепота фудбала је у томе што је на сваких неколико дана пред вама ново доказивање. Ми смо жељни тога, имамо добру екипу и што је најважније - успјели смо да задржимо костур тима и искусан ростер. Ранијих година нам је долазило по 10 или 15 нових играча у финишу прелазног рока и кретали смо од нуле. Овај пут смо хтјели да завршимо посао раније, да екипа има мир и јасан фокус на прво коло квалификација за Лигу шампиона. Момци имају квалитет, радни су и вољни. Свакако ће бити још појачања јер нам је увијек потребна свјежа крв. Уколико нас неко и напусти из финансијских разлога, то ћемо дозволити само ако имамо адекватну замјену која неће ослабити квалитет тима - рекао је први човјек клуба Звјездан Мисимовић.

Потпредсједник Борца Богољуб Зељковић је рекао да радови на крову источне трибине иду планираним темпом и да ће бити завршени до прве европске утакмице. 

- Желим да упутим ријечи подршке нашем тренеру Винку Мариновићу, који ће данас бити отпуштен на кућно лијечење и брзо га очекујемо назад. Пошто је у појединим медијима било спекулација, желим јасно да кажем: Винко Мариновић је тренер Борца и он остаје наш шеф у наредном периоду. Циљ је пласман у групну фазу европског такмичења, гдје Борац ове године има статус носиоца у прва два кола квалификација, као и одбрана титуле у првенству БиХ, што би било први пут у историји. То би била пета шампионска титула за наш клуб, али прва узастопна - рекао је Зељковић.

Борац ће већи дио припрема за нову сезону обавити на Златибору гдје ће одиграти четири пријатељске утакмице.

- Заказали смо четири јаке провјере на Златибору. Прво ћемо 20. јуна највјероватније одмјерити снаге са екипом Јединство Путеви, затим 23. јун играмо против шампиона Црне Горе Сутјеске, 26. јуна ривал је ИМТ и 30. јуна је генерална проба против руске екипе Ахмат Грозни - каже спортски директор бањалучког клуба Оливер Јандрић.

У наредној сезони ће као капитен Борац поново предводити Срђан Граховац. Истиче да су играчи спремни за рад и нове изазове.

      View this post on Instagram

A post shared by RTRS (@rtrsvijesti)

Жријеб за прво коло квалификација Лиге шампиона биће одржан 16.јуна. Борац ће бити у повлаштеном шеширу.