latinica  ћирилица
14/06/2026 |  10:13 ⇒ 10:25 | Аутор: РТРС

Влада Српске: Информације на дарк вебу нису информације са званичног сајта

Влада Републике Српске саопштила је да подаци 51.000 корисника услуга Агенције за аграрна плаћања на дарк вебу нису информације са владиног сајта и да је о томе информисана Јединица за високотехнолошки криминалитет МУП-а Српске.
Влада Републике Српске - Фото: РТРС
Влада Републике СрпскеФото: РТРС

- Информације које су се појавиле на дарк вебу нису, како се то тамо наводи, информације са официјалног сајта Владе Републике Српске. Ради се о најгрубљој злоупотреби личних података, манипулацији информацијама, чиме се наноси штета угледу Владе Републике Српске - навели су из Владе.

Како је саопштено, Влада је по сазнању да су на дарк вебу објављени подаци 51.000 корисника услуга Агенције за аграрна плаћања о истом информисала Јединицу за високотехнолошки криминалитет МУП-а Републике Српске.

      View this post on Instagram

A post shared by Влада Републике Српске (@vlada_srpske)