latinica  ћирилица
22/06/2026 |  11:18 ⇒ 11:30 | Аутор: РТРС

Жељко Раљић одлази са чела бањалучког СДС-а, поднио неопозиву оставку

Предсједник бањалучког Градског одбора СДС-а Жељко Раљић поднио је неопозиву оставку на ову функцију, а разлог је избор Биљане Лукић за носиоца листе ове странке у изборној јединици 3.
Жељко Раљић - Фото: Screenshot
Жељко РаљићФото: Screenshot

Како је Раљић навео у саопштењу, избор Лукићеве је порука да за његов досадашњи рад и политичко дјеловање не постоји довољно повјерење.

- Сматрам да је моја политичка и морална обавеза да преузмем одговорност. Због тога не подносим оставку само на функцију предсједника Градског одбора, већ и на све остале функције које обављам унутар Српске демократске странке. Сматрам да је то једини исправан и одговоран потез којим показујем досљедност и поштовање према вољи страначких органа и чланства - рекао је Раљић.