latinica  ћирилица
22/06/2026 |  15:38 ⇒ 18:25 | Аутор: РТРС

Нови Град: Пријем за најуспјешније ученике (ВИДЕО)

Руководство општине Нови Град организовало је пријем за најуспјешније ученике у школској 2025/26. години.
Нови Град - пријем за најбоље ученика - Фото: РТРС
Нови Град - пријем за најбоље ученикаФото: РТРС

Њима су уручени и пригодни поклони и упућен позив да након завршетка школовања остану у Новом Граду.

Бити најбољи међу најбољим основцима није мала ствар. Зато је добро када се труд препозна. Захвални на томе својој локалној заједници, а они су, кажу, спремни да након школовања дају свој допринос развоју локалне заједнице.

- Значи ми да се овај труд показао и да је значило што се радило ових година. Примили су нас представници општине, и драго ми је због тога - истакла је Александра Милошевић, ОШ "Свети Сава".

- Девети разред сам завршио са одличним успјехом и као носилац Вукове дипломе. Уписао сам рачунарско-информатички смјер у Гимназији. Није ми било тешко постићи овакав успјех, када се напорно ради и кад се воли оно што се ради - додао је Милан Родић, ОШ "Бранко Ћопић".

Тамара Смиљанић ђак је генерације у Гимназији "Петар Кочић". Већ је одабрала своје будуће занимање.

- Мој рад и труд кроз све четири године је био да покажем своје знање и свој таленат. Опредијелила сам се за психологијu, јер је то моја животна љубав од девете године - навела је тамара.

У општинској управи у Новом Граду наглашавају да је улагање у младе најбоља инвестиција. Стога и очекују да се многи од њих након завршетка школовања врате у своју средину.

- Они прије свега својим знањем и наравно оцјенама показују да су изванредни у свему томе. То није само став школе обзиром да већина ученика из Новог Града учествује на различитим такмичењима све до нивоа Републике Српске па и шире - истакао је Мирослав Дрљача, начелник општине Нови Град.

Дрљача је истакао да ће општина Нови Град и у наредном периоду кроз стипендије и друге видове помоћи подстицати најбоље ученике и студенте.