Влада Чешке забрањује мобилне телефоне у школама од 2027. године

Забрана би се односила на употребу телефона у учионицама, као и током пауза, са изузецима, на примјер из здравствених разлога или ако школе то дозвољавају у образовне сврхе.
- Школе неће моћи да дозволе ученицима да праве паузу са својим мобилним телефонима мимо ових разлога - наводи се у нацрту закона.
Потез је услиједио након сличних мјера које су друге владе предузеле ради ограничавање кориштења друштвених мрежа или мобилних телефона међу дјецом.
Бабиш је рекао да Влада разматра и забрану дјеци да користе друштвене мреже, по узору на Француску и друге земље који заузимају оштрије ставове због уочених негативних ефеката на дјецу.
Пољска је овог мјесеца пратила земље попут Холандије, Јужне Кореје или Италије у забрани паметних телефона у школама.
