23/06/2026 | 17:39 ⇒ 18:50 | Аутор: РТРС
Делегација МУП-а Српске у Главној управи МУП-a Руске Федерације за Град Москву (ФОТО/ВИДЕО)
Делегација Министарства унутрашњих послова Републике Српске предвођена министром унутрашњих послова, Жељком Будимиром, и директором полиције, Синишом Кострешевићем, борави у службеној посјети Главној управи Министарства унутрашњих послова Руске Федерације за Град Москву.

Делегација МУП-а Српске у Москви
Током данашње посјете, делегација МУП-а Српске састала се са начелником Главне управе МУП-а Руске Федерације за Град Москву Олегом Барановим и његовим сарадницима.
Том приликом министар Будимир и начелник Баранов потписали су Меморандум о сарадњи између МУП-а Српске и Главне управе МУП-а Руске Федерације за Град Москву.

Први Меморандум потписан је 2015. године, а новим Меморандумом су додатно конкретизовани облици сарадње у области стручног усавршавања, размјене искустава и реализације заједничких обука.
Међусобне посјете и сарадња ова два министарства дугогодишња су пракса, а односи између двије институције су на високом нивоу.
