latinica  ћирилица
24/06/2026 |  13:25 ⇒ 13:26 | Аутор: СРНА

Вујичић: Изетбеговић показао отворену мржњу према Додику

Посланик СНСД-а у Представничком дому Парламентарне скупштине БиХ Мирослав Вујичић изјавио је да је лидер СДА Бакир Изетбеговић позивом на примјену силе против предсједника СНСД Милорада Додика показао отворену мржњу према њему.
Мирослав Вујичић - Фото: РТРС
Мирослав ВујичићФото: РТРС

- То нам потврђује да су политика коју воде Додик и СНСД потпуно исправна и да смо на правом путу политичког јачања Републике Српске на сваком плану - рекао је Вујичић у изјави за Срну. 

Да којим случајем Изетбеговић има позитивно мишљење о Додику, каже Вујичић, то не би било добро за Републику Српску.

- Његова изјава да Додика треба уклонити из политичког живота даје нам додатну енергију и снагу, а вјерујем и предсједнику Додику да ради ово што ради јер води Републику Српску исправним путем - истакао је Вујичић.

Подсјећајући на бројне неуспјеле покушаје елиминације Додика из политичког живота, па и монтираним процесом, како би били доведени неки погодни Срби, Вујичић је изразио увјерење да становници Републике Српске препознају ко је истински лидер и борац за Српску.

- С обзиром на оволике нападе Бакира Изетбеговића и федералних политичара јасно нам је да је ово што ради Додик исправно и да је он истински лидер и заступник Српске - закључио је Вујичић.

Лидер СДА Бакир Изетбеговић изјавио је за Федералну телевизију да за предсједника СНСД-а Милорада Додика "не вриједи ниједан закон", што ће се, како сматра, морати "силом ријешити".