latinica  ћирилица
24/06/2026 |  15:25 ⇒ 15:26 | Аутор: СРНА

Источно Ново Сарајево: Потписан уговор о бесплатном превозу ученика и пензионера

Начелник општине Источно Ново Сарајево Јован Катић и директор предузећа "Центротранс" из Источног Сарајева Момчило Сладоје потписали су данас уговор о пружању бесплатног превоза за ученике и пензионере, чиме је настављена успјешна сарадња започета претходне године.
Источно Сарајево - Катић и Сладоје - Фото: СРНА
Источно Сарајево - Катић и СладојеФото: СРНА

Из Општине Источно Ново Сарајево истичу да је обезбијеђен превоз за 143 ученика Основне школе /ОШ/ "Свети Сава" на релацији Петровићи-Миљевићи-Враца у вриједности од 45.045 КМ, ученика ОШ "Свети Сава" на релацији Лукавица-Тилава до подручне школе у вриједности од 21.165 КМ, предшколске дјеце на релацији Лукавица-Тилава и назад у вриједности од 7.055 КМ.

Обезбијеђен је и бесплатан превоз за 126 пензионера са подручја општине у вриједности од 61.000 КМ.

Уговором је обезбијеђено и одржавање линије и превоз путника викендом, празницима и ван редовног режима саобраћаја на релацији Петровићи-Миљевићи-Лукавица у вриједности од 28.080 КМ, те превоз ученика средњих школа са подручја општине до Средњошколског центра у вриједности од 9.585 КМ.

Општина Источно Ново Сарајево наставља да улаже у пројекте који конкретно доприносе свакодневном животу грађана, те бољем и ефикаснијем функционисању ове локалне заједнице.