Бањац: Српска никада није имала бољу међународну позицију као што је то сада (ВИДЕО)

- Данас имамо најбољу позицију. Успјели смо у посљедње двије године да добро одиграмо шаховску игру. И то је политика. Добро смо процијенили и добили смо побједу - рекао је Бањац.
Навео је да је Српска одиграла добре потезе.
- Милорад Додик је као предсједник Републике Српске пресуђен и то је било против међународног права. Хтјели су да склоне једног човјека, јер га другачије нису могли побиједити. Међутим, ми смо успјели да одиграмо добре потезе - навео је Бањац.
Истиче да Српска има озбиљну међународну подршку.
- Имамо одличну сарадњу са САД, Русијом, Кином и појединим земљама ЕУ. Нама је циљ био да сачувамо надлежности и институције. И дошли смо до позиције да Кристијан Шмит одлази и да наши представници имају комуникацију са највишим органима САД, Кине и Русије, као и Израела. Нас сада примају и чују - рекао је Бањац.
