Успјешан медицински транспорт: Пацијент из Бањалуке хеликоптером превезен у Београд

Како су навели, након пријема у ВМА и интервенције надлежних љекара, пацијент је стабилно.
То су потврдили и љекари.
- Током ноћи организован је и транспорт за пацијента из Републике Српске. Ради се о млађем мушкарцу у доби од 42 године, који је примљен на ВМА због инфаркта мозга. Након интервенције колега из Клиничког центра Бањалука, пацијент је хеликоптерским транспортом превезен на ВМА и око поноћи је наша екипа неурорадиолога на челу са доктором Мацом Јовановским и професором Ранком Раинчевићем извела једну сложену процедуру, такозвана ендоваскуларна тромбектомија. Пацијент је примљен под сликом можданог удара, а наши интервентни радиолози су успјели да отворе крвни суд и пацијент је за сада стабилан - открио је пуковник професор, Предраг Ђурић.
Из Управе за ваздухопловство МУП-а Републике Српске захвалили су Граничној полицији БиХ и колегама у Полицијској управи Бијељина на сарадњи и брзој реакцији.
