latinica  ћирилица
25/06/2026 |  14:30 ⇒ 14:30 | Аутор: СРНА

У петак сунчано и топло, локално могући пљускови

У Републици Српској и ФБиХ сутра се очекује веома топло вријеме са температуром ваздуха до 37 степени, а само понегдје у брдско-планинским предјелима могући су краткотрајна киша или пљусак.
Сунчано - Фото: РТРС
СунчаноФото: РТРС

Према прогнози Републичког хидрометеоролошког завода, очекује се слаб до умјерен развој дневне облачности, која локално у брдско-планинским предјелима од југозапада ка истоку и југу може условити краткотрајне падавине.

Дуваће слаб до умјерен вјетар сјеверних смјерова, а у Херцеговини ујутро и увече слаба бура, током дана јужни вјетар.

Јутарња температура ваздуха од 16 до 21 степен, у вишим предјелима око 13, а највиша дневна од 32 до 37, у вишим крајевима око 28 степени Целзијусових.

Према подацима Федералног хидрометеоролошког завода, данас преовладава сунчано вријеме уз малу до умјерену облачност.