Нема предаје пред страним притисцима: СНС и УС усагласили заједничку стратегију одбране Српске

Кулминација сарадње била је 20. септембра 2023. године када су предсједници парламената Србије и Српске, Владимир Орлић и Ненад Стевандић, потписали формирање Парламентарног форума Република Србија - Републима Српска.
Тако је страначка сарадња изњедрила највиши ниво инстутуционалних, патламентарних односа у нашој историји.
Поред тога, посланички клубови ове двије странке усаглашавају и законска рјешења у смислу побољшања рада институција, европске агенде, али и самосталне спољне политике и војне неутралности.
Заједно воде и борбу за права Српске у складу са Дејтоном и повељама УН и ЕУ конвенцијама - Србија као гарант, а Српска као потписник дејтонских анекса.
- Заједно се боримо против наметања страних намјесника и наратива, манипулација и страних уплитања у политички живот и изборе, поготово против блокада јавних институција и јавног живота инструментализацијом грађанских протеста или незадовољства. И у будућности ћемо дјеловати усаглашено и јединствено без обзира на тешкоће и изазове. На то нас обавезују формални, али и неформални споразуми и припадност истом народу, ма гдје живио - закључено је на састанку.
