Превентивна кампања "Путуј безбједно на одмор" - бесплатне контроле техничке исправности возила (ВИДЕО)

Планом образовних и превентивних активности за 2026. годину, Ауто-мото савез Републике Српске ће у периоду од 26. јуна до краја јула године проводити ову превентивну кампању која ће се састојати из два дијела - бесплатне контроле техничке исправности возила и активности код најфекветнијих граничних прелаза у сезони годишњих одмора.
Што се техничког дијела тиче, вршиће се бесплатне контроле техничке исправности возила, а са циљем да сви учесници у саобраћају који то желе припреме своја возила и себе за дужа путовања и безбједније учешће у саобраћају.
Активност ће се спроводити до 10. јула 2026. године широм Српске, у више градова и општина, на мобилним пунктовима на "Нестро" бензинским станицама, као и у ауто-мото друштвима која имају у свом саставу технички преглед или сервис.
Бесплатна контрола техничке исправности возила подразумијеваће контролу кочионог и управљачкогсистема, исправност амортизера (на појединим локацијама), као и других уређаја и склопова на возилу (кочионог уља, расхладне течности, свјетлосно-сигналних уређаји, плинске инсталације, визуелног прегледа возила, пнеуматике,..). Том приликом вршиће се и подјела течности за прање вјетробранског стакла љетни "Мосол", мирисни освјеживачи и други промо материјали, а за које се побринула "Оптима" група.
