Мјештани Гнионице и Јошаве у општини Вукосавље протестовали због урушавања путних праваца

Тврде да "Шуме Српске" камионима превозе дрвни сортимент тежи од дозвољеног терета.
Траже одговорност надлежних и санацију саобраћајнице.
Из "Шума" одговарају да овакво поступање локалног становништва, као и изостанак реакције надлежних институција, може проузроковати значајне еколошке и економске посљедице.
Мара Милошевић из Гнионице, Вукосавље каже да тим путевима иде по десет камиона, дванаест.
- Асфалт је сав испуцао. Немамо више куда пролазити, људи су болесни, неког треба возити доктору, још се може, али до Нове године нећемо моћи - каже Мара.
Зекерија Бахић, начелник општине Вукосавље каже да "тек кад заврши се извоз шуме, може се утврдити колика ће бити штета".
- Шумарија од извоза пребацује 10 одсто општинама. Комплетан износ ће општина да преусмјери у санацију тих путева као и својих средстава што буде - каже он.
