Запаљена застава Републике Српске уз повике "Алаху екбер" - то је оно што се нуди Србима (ВИДЕО)

У Федерацији као и обично у сличним ситуацијама – тишина! Да ли као знак одобравања?
Група "храбрих" јуришника и "текбираша" уз језиве покличе, приземно и примитивно неизљечиву "инфекцију" испољила је под окриљем ноћи, на, за сада, непознатој локацији.
"Храбро" су кидисали на тробојку – легално и легитимно, уставно и законито обиљежје Републике Српске и српског народа. И није први пут!
- То је, под наводницима, јуначки покушај оних којима је мржња попила и затровала мозак, да по ко зна који пут покажу неподношење и непоштовање према свему што је српско - рекао је градоначелник Источног Сарајева Љубиша Ћосић.
Индивидуалне или социјалне фрустрације личним окружењем и на силу присвајан митолошки култ хероизма, неки су од основних елемената фашизма, давно је записао грандиозни Умберто Еко! Шта је превагнуло, тешко је процијенити.
Предсједник Општинске организације породица заробљених и погинулих бораца и несталих цивила Сребренице, Бранимир Којић, истиче да паљење српске тробојке није цивилизацијски чин.
- Ово је циљ провокације, и слободно мокжемо рећи, напад на уставни поредак и суживот, који никоме не доприноси - каже Којић.
Од улице, спортских терена и угоститељских објеката до вјерских комплекса Срби су свједочили текбирашком провинцијском примитивизму, србомрзилаштву и патолошком шовинизму готово свих послијератних година!
"Убиј Србина", "Србе на врбе" и мноштво других пријетећих грозоморних увреда, националистичких и ратнохушкачких бљувотина, скарадних хутби и насртаја на имовину и обиљежја попут посљедњег! Или онога прије само који дан када су православни крст и гробље у ратом разрушеном српском селу код Травника послужили као мета патолошки инфициранима. И то је само дјелић мрзилачког орнамента.
- То је багра која покушава да наметне и да запали све што је српско. То је разочаравајуће за БиХ и онда очекују да грађани и моји саборци и грђани Српског Сарајева навијају за БиХ. За овакву БиХ нећемо никад да навијамо - рекао је Горан шеховац, координатор борачких организација Сарајевско-романијске регије Горан Шеховац.
Док заогрнути мрзилачким девијацијама пале легалне и уставима дефинисане српске тробојке, ваљда на врхунцу интелектуалног развоја, ради су да закораче на територију Српске, ових дана првенствено у Источно Сарајево, па побјегну назад у своје легло. Заогрнути из употребе давно избаченим ратном заставом с љиљанима, под којом је и почело српско страдалништво и под којом су Срби обезглављивани по Сарајеву, Озрену, Подрињу, Крајини...
Док се чека реакција истражних полицијских и правосудних органа, нижу се оне званичника Српске. Предсједник Републике Синиша Каран најављује кривичну пријаву и захтијева да се идентификују сви извршиоци и утврди њихова одговорност. Јер елемената кривичног дјела не једног него више њих итекако има. Згрожен је и премијер Саво Минић.
- Република Српска неће враћати мржњом, али хоћемо наставити процес доношења законског рјешења којим ће бити забрањена ратна застава тзв. Армије БиХ, као симбола који код многих буди болна сјећања и продубљује подјеле - нагласио је Минић.
Уз најоштрије осуде, српски члан Предсједништва Жељка Цвијановић каже да је "то је БиХ која се нуди Србима".
- Ово је опасна провокација и акт болесне мржње према српском народу. Најоштрије осуђујем овај одвратни чин који је посљедица свакодневне сатанизације Републике Српске у политичком Сарајеву. Оваквим лудацима је охрабрење и то када сарајевски политичари пријете и позивају на уклањање силом политичара из Републике Српске - нагласила је Цвијановићева.
Предсједник СНСД-а Милорад Додик од федералних органа захтијева да идентификују и казне починиоце, а од органа Републике Српске да се виновницима овог гнусног дјела забрани боравак на територији Српске.
- Подржавам иницијативу Саве Минића да се трајно забрани истицање и употреба ратнохушкачке заставе тзв. Армије БиХ јер је она понижавајућа за српски народ. Очекујем да ће Народна скупштина Републике Српске усвојити измјене Кривичног закона којима ће се употреба нелегитимне заставе квалификовати као кривично дјело - истиче Додик.
Док се осуде српских званичника нижу, у Сарајеву је, као и обично, заглушујући тајац. Да ли тишином подржавају или чак афирмишу мржњу сличну оној с краја 20. вијека!?
