ИРГЦ саопштио да је напао војне циљеве САД-а као одговор на ударе на иранску обалу

У саопштењу је наведено да су акције биле усмеjрене на локације распоређивања америчких снага у региону и представљају одговор на, како тврди Техеран, "континуирано кршење обавеза Сједињених Америчких Држава", пренио је портал "Пресс ТВ".
ИРГЦ је навео да су америчке снаге извеле нападе позивајући се на инцидент са бродом који је, према америчким тврдњама, пловио неовлашћеном рутом кроз Ормуски мореуз.
Раније је Централна команда америчке војске (ЦЕНТЦОМ) саопштила да је извела нападе на одређене циљеве у Ирану, наводећи да је то био одговор на напад дроном на теретни брод под заставом Сингапура "МВ Евер Ловелy", који се, према америчким тврдњама, догодио док је брод напуштао Ормуски мореуз дуж обале Омана.
Иран је одбацио оптужбе о умијешаности у нападе на невојне циљеве, наводећи да су такве тврдње дио покушаја да се земља доведе у везу са инцидентима кроз операције "под лажном заставом".
У саопштењу ИРГЦ-а наведено је и да су Сједињене Америчке Државе покушале да прекрше обавезе из меморандума о разумијевању који су две стране недавно потписале и упозорава се на то да ће сваки наредни потез наићи на још снажнији одговор.
- Уколико се ова агресија понови, наш одговор ће бити шири од овога - наведено је у саопштењу.
