Почиње ликовно-еколошка колонија "Бардача-Србац"

Тиме се наставља традиција дуга више од четири деценије да учесници колоније кроз различите стваралачке форме промовишу значај очувања природе.
Директор Центра за културу и спорт Србац Радован Митраковић рекао је Срни да организатори сваке године настоје да освјеже састав учесника, па ће више од половине овогодишњих умјетника први пут учествовати на колонији.
Овогодишња тема колоније је "Лет изнад тишине", инспирисана резултатима истраживања која показују да природа и живи свијет на подручју Бардаче, упркос бројним проблемима, нису нестали и да постоји могућност њиховог опоравка.
У оквиру програма биће организована и школа сликања за талентоване ученике које предлажу наставници и професори ликовне културе.
Фундус Ликовно-еколошке колоније данас броји 772 умјетничка дјела у власништву Центра за културу и спорт Србац. Иако постоји велико интересовање грађана и институција за откуп појединих радова, слике нису на продају.
Завршна изложба радова насталих на овогодишњем сазиву колоније биће отворена 4. јула у Градској галерији "Рајко Петковић" у Српцу.
