УКЦ Српске: Стигло европско признање за Банку хуманог млијека

Из УКЦ-а је саопштено да је пријем у Европску асоцијацију банака хуманог млијека значајан међународни успјех јер ово чланство представља потврду да установа испуњава високе стручне и квалитативне стандарде из области прикупљања, обраде и дистрибуције хуманог млијека.
- Захваљујући уласку у ову асоцијацију, допринијећемо унапређењу стручне сарадње са водећим европским центрима, размјени знања и примјени савремених стандарда у пружању здравствене заштите најосјетљивијим пацијентима, посебно пријевремено рођеним и болесним новорођенчадима - саопштено је из УКЦ-а.
Из те здравствене институције додају да ово признање представља важан корак у даљем развоју здравствених услуга.
Банка хуманог млијека у Универзитетском клиничком центру Републике Српске у Бањалуци отоврена је 26. септембра 2022. године.
Средства за оснивање прве Банке хуманог млијека у Републици Српској прикупљена су у оквиру хуманитарне кампање "С љубављу храбрим срцима" коју је покренула тадашња предсједница Републике Српске Жељка Цвијановић, а на иницијативу Удружења родитеља пријевремено рођене дјеце "Мрвице".
