latinica  ћирилица
12/07/2026 |  11:50 ⇒ 12:39 | Аутор: РТРС

У Новом Граду обиљежен Дан општине и крсна слава

У Новом Граду обиљежен је Дан општине и крсна слава. Одржана је свечана академија на којој су истакнути резултати у протеклих годину дана. Додјељена су признања појединцима и установама који су дали допринос у култури и спорту.

Свечана академија посвећена је кеју у Новом Граду, који има вишеструку намјену. Признање у сфери образовања, постхумно је додијељено Милану Вујиновићу, дугогодишњем просвјетном раднику.

- Ово је један врло емотиван тренутак за мене и за моју породицу и захваљујем се општини Нови Град што су се сјетили мога оца, дугогодишњег просветног радника - рекао је Огњен Вујиновић.

Признање за 100 година постојања додијељено је Фудбалском клубу "Славен" из Добрљина.

- Клуб ће наставити да постоји дуги низ година са својим радом и постојањем - рекао је Раденко Радић предједник ФК "Славен" Добрљин.

Фудбалски клуб "Пламен" из Доњег Водичева ове године прославља 90 година постојања.

- Захваљујем се општини од које имамо помоћ све ове године, наравно уз наш рад - каже Зоран Рађеновић предсједник ФК "Пламен" Доње Водичево.

У претходних годину дана у Новом Граду реализовано је неколико инфраструктурних пројеката. У општинској управи сматрају да имају повољне резултате, али и услове за даљи инфрастуктурни напредак.

ОФ Низом манифестација данас и наредних дана у Новом Граду биће обиљежен Дан општине.