04/08/2026 | 07:34 ⇒ 07:39 | Аутор: РТРС
Влада Српске позива грађане да од 20 часова присуствују обиљежавању Дана сјећања на "Олују"
Влада Републике Српске позвала је све грађане да присуствују обиљежавању и одају почаст страдалим Србима у хрватској војно-полицијској операцији "Олуја".

Дан жалости (фото: x.com/Vlada_Srpske)
Током хрватске злочиначке акције "Олуја" убиjeно је и нестало готово двије хиљаде Срба, а више од 220.000 је протјерано.
Током хрватске злочиначке акције „Олуја“ убиjeно је и нестало готово двије хиљаде Срба, а више од 220.000 је протјерано.
— Влада Републике Српске (@Vlada_Srpske) August 4, 2026
Република Српска и Србија, уз присуство највиших званичника, вечерас ће заједно у Мркоњић Граду обиљежити историјски догађај „Хрватско-муслимански погром над… pic.twitter.com/Vsgaqi7yrE
Република Српска и Србија, уз присуство највиших званичника, вечерас ће заједно у Мркоњић Граду обиљежити историјски догађај "Хрватско-муслимански погром над Србима Републике Српске Крајине и Републике Српске 1995. године".
