latinica  ћирилица
04/08/2026 |  12:00 ⇒ 12:00 | Аутор: РТРС

Вучевић: Срби траже правду за сваки изгубљени живот у злочиначкој акцији "Олуја"

Савјетник предсједника Србије Милош Вучевић поручио је да Срби траже правду за сваки изгубљени живот и дјечију сузу у злочиначкој хрватској акцији "Олуја" и неће се никоме извињавати зато што је српски народ мучен и злостављан.
Милош Вучевић - Фото: СРНА
Милош ВучевићФото: СРНА

- Послије више деценија почели смо да показујемо самопоштовање, да говоримо о сопственим жртвама, да се никоме не извињавамо зато што је наш народ мучен и злостављан, већ да тражимо правду за њега. Да тражимо правду за сваки изгубљени живот у оној тужној колони, за сваку дјечју сузу, за изгубљена и дјетињства и дједовине - навео је Вучевић.

Он каже да је одрастао гњеван због година које су "појели" они који су окретали главу од трагедије сопственог народа и због свих који су ћутали или прећуткивали да је "Олуја" злочин против човјечности и највеће етничко чишћење у Европи.

- Увијек ће ови августовски дани сјећати на тугу. Али више ниједан погром не може да избрише успјех наше Србије. Заједно градимо будућност јачи од свих олуја, у колонама које не воде у бијег, већ у нове побједе, за сву нашу дјецу, за будућност Србије - навео је Вучевић на платформи Икс.

У Мркоњић Граду вечерас ће бити обиљежен Дан сјећања на све страдале и прогнане Србе у хрватско-муслиманском погрому над Србима из Републике Српске Крајине и Републике Српске 1995. године. Обиљежавање организују одбори за његовање традиције ослободилачких ратова влада Републике Српске и Србије.