latinica  ћирилица
05/08/2026 |  15:53 | Аутор: СРНА

Петковић: Ударима на представнике Српске листе Приштина наставља притисак на Србе

Директор Канцеларије за Косово и Метохију Петар Петковић поручио је данас да је притисак Приштине на српски народ настављен ударима на представнике Српске листе, којима су стигли позиви за саслушање у својству окривљених.
Петар Петковић (Фото: TANJUG/RADE PRELIĆ) -
Петар Петковић (Фото: TANJUG/RADE PRELIĆ)

Петковић је оцијенио да /Аљбин/ Курти не преза ни од чега у жељи да сломи Србе и остави их без њихових легитимних представника "како би са својим /Ненадом/ Рашићем могао да настави терор над српским народом".

- Али, то неће проћи, а овај процес против челника Српске листе доказ је да само Српска листа ради у интересу српског народа и да је зато мета Приштине - навео је Петковић на Иксу.

Српска листа саопштила је данас да је представницима те странке Игору Симићу, Ивану Запорожцу, Ивану Тодосијевићу, Зорану Тодићу и Василију Томашевићу уручен позив основног тужиоца у Косовској Митровици да у својству окривљених дају изјаве 13. августа.

Ријеч је о поступку који се против њих води од тренутка када је приштинска полиција прије двије године упала у српске институције.

Они се терете за наводно фалсификовање документације, што, како се наводи у саопштењу Српске листе, значи да их процесуирају јер су били на челу српских институција које Приштина не признаје.