Ликовна колонија "Ракани" почиње 10. августа

Колонија ће трајати до 17. августа, а од ове године је у пројекту Мрежа ликовних колонија у БиХ подржаном од Гете института, рекла је директор Културно-образовног центра Нови Град Мирјана Дрљача.
Она је истакла да је ово најстарија манифестација културе у Новом Граду, једна од најстаријих и најквалитетнијих у Републици Српској, те да је фундус Ликовне колоније непроцијењиво културно богатство.
- Ове године је 36. Ликовна колонија "Ракани". Колонија је покренута 1985. године, а у вријеме ратних дешавања није одржавана - навела је Дрљача и додала да ова манифестација има подршку општине Нови Град и Министарства просвјете и културе Републике Српске.
- Мислим да смо остали на трагу колоније чији су идејни творци Бошко Карановић и Стојан Ћелић - рекла је Дрљача.
Она је навела да ће и ове године почетак рада Ликовне колоније озваничити изложба радова насталих на прошлогодишњој колонији, која је планирана у понедјељак у 20.00 часова.
Дрљача је рекла да су учесници колоније академски сликари Николина Песлаћ, Марија Бјелошевић, Милица Вукојевић, Јелена Ружојчић, Марија Бабић, Сања Ступар, Милован Чикић, Бранко Јунгић и Давор Грабовац.
