latinica  ћирилица
08/08/2026 |  09:13 ⇒ 09:14 | Аутор: ТАНЈУГ

Ер Србија проширује флоту и мрежу летова, од Београда ка више од 100 дестинација

Ер Србија је током 2026. године увела 10 нових директних линија, чиме је број дестинација у њеној мрежи премашио 100, док је у првој половини године националном авио-компанијом путовало више од два милиона путника.
Ер Србија - Фото: РТРС
Ер СрбијаФото: РТРС

Како наводе из Ер Србије, компанија је у 2025. остварила приход од готово 720 милиона евра, а развој пословања прати и улагање у кадар.

Жене заузимају око 40 одсто менаџерских и руководећих позиција, док Ер Србија има и двоцифрен број жена пилота.

Из компанија најављују и повећање флоте са два нова авиона - ербас А320 и ембраер.

Генерални директор Ер Србије Јиржи Марек каже да желе да буду водећа регионална авио-компанија.

- Можемо потенцијално да проширимо амбиције на оно што називамо ширим балканским регионом - не само простор бивше Југославије, већ и шири Балкан. То није трка само за бројем путника или бројем авиона. Много је важније да пословање буде здраво, да будемо профитабилни и одрживи - рекао је за РТС Марек.

При избору нових линија Ер Србија анализира потребе путника, али и пословни и туристички потенцијал дестинација.

Око 40 одсто путника, који настављају путовање пресједањем, пролазе кроз Београд, што показује колико је важна улога главног града у мрежи летова ове компаније.

- Имамо петогодишње и десетогодишње планове у којима континуирано тражимо нове тржишне могућности. Са једне стране, постоји дугорочна стратегија развоја, а са друге стране користимо прилике које се појаве и реагујемо на промене на тржишту. На пример, Минхен и Брач нису биле дестинације које су првобитно биле планиране, али смо реаговали на промене на тржишту и прилагодили се потребама путника - рекао је Марек.