Бојазан да је пожариште код Бујановца контаминирано неексплодираним средствима из рата

- Штитимо насеља и куће које се тамо налазе и оне су за сада заштићене - рекао је Чаушић, те додао да нема угрожених кућа.
Он је навео да имају спремне снаге, те да су спремни да пошаљу садејство када буде безбједно, јер је безбједност оних који гасе пожар на првом мјесту и увијек ће имати највећи приоритет.
Говорећи о ситуацији у Делиблатској пешчари, Чаушић је истакао да је на једном дијелу овог подручја пала киша, док је са друге стране, долазак хладног фронта, појачао ветрове.
- Интензивно радимо на заштити насеља - додао је Чаушић.
Он је рекао да је Шумарак у општини Ковин, који је било у фокусу протеклих дана, поприлично сигуран у овом моменту и ради се на проширењу великих противпожарних просјека према Кајтасову и Гребенцу и насељу Шушара.
Чаушић је навео да ће ватрогасно-спасилачке екипе остати на терену све док постоји и најмања опасност за ширење пожара.
Он је данас са министром унутрашњих послова Србије Ивицом Дачићем хеликоптером Хеликоптерске јединице МУП-а Србије обишао пожариште на планини Столови изнад Краљева. Заједно су сагледали ситуацију, те активности које се предузимају на гашењу пожара.
