српска те воли 728x90
latinica  ћирилица
21/08/2026 |  21:55 ⇒ 21:56 | Аутор: РТРС

Селак: Хуманост и право на лијечење морају бити изнад свих других околности

Механизам за међународне кривичне трибунале одбио је захтјев за пуштање генерала Ратка Младића у Србију, како би му било омогућено палијативно лијечење на Војномедицинској академији.
Горан Селак - Фото: РТРС
Горан СелакФото: РТРС

На одлуку су реаговали бројни представници јавног и политичког живота, а предсједник Социјалистичке партије Српске и министар правде Горан Селак поручио је да се, имајући у виду тешко здравствено стање генерала Младића, мора инсистирати на хуманом третману.

- У овако тешком здравственом стању, хуманост и право на лијечење морају бити изнад свих других околности. Наставићемо да инсистирамо да генералу Младићу буде омогућена адекватна палијативна њега и достојанствен третман - навео је Селак.

Како је наведено, двоје судија било је за, док је троје било против пуштања генерала Младића у Србију ради лијечења.