25/08/2026 | 13:02 | Аутор: ТАНЈУГ
Вуди Ален у Мадриду снима нови филм
Амерички редитељ, глумац, сценариста и продуцент Вуди Ален (90) почеће да снима нови филм у Мадриду у октобру, изјавили су извори упознати са новим пројектом.

Вуди Ален (Фото: EPA/ETTORE FERRARI)
Филм ће углавном бити снимљен на енглеском језику и имати познату глумачку поставу, а планирани буџет је око 14 милиона долара, преноси Дедлајн.
Детаљи о радњи и глумачкој постави још нису откривени.
То је Аленов 51. филм и први који снима након 2023. године, наводи се и додаје да ће финансирање бити распоређено и везано за различите фазе пројекта, као што су званична најава снимања у Мадриду, почетак снимања, као и да Мадрид мора да се појави у називу филма.
Овај пројекат ће бити Аленова трећа продукција снимљена у Шпанији након "Вики Кристина Барселона" (2008) и "Рифкиновог Фестивала" (2020), при чему се радња потоњег одвија у склопу Филмског фестивала у Сан Себастијану.

