српска те воли 728x90
latinica  ћирилица
26/08/2026 |  12:50 ⇒ 13:39 | Аутор: СРНА

Из Хага још нема љекарских извјештаја о стању генерала, рок продужен за још 24 часа

Породица генерала Ратка Младића још није добила извјештаје свих љекара ангажованих у Хагу о његовом здравственом стању, а рок за достављање једног од независних љекарских извјештаја продужен је за још 24 часа, изјавио је Младићев син Дарко.
Ратко Младић (фото: EPA/Jerry Lampen) -
Ратко Младић (фото: EPA/Jerry Lampen)

- Добили смо извештај од једног независног експерта и притворске јединице у Хагу, али нисмо добили од још једног, који је добио продужење рока за још 24 часа - навео је Дарко.

Он очекује да ће тај посљедњи извјештај стићи најраније сутра, али да је вјероватније да ће се то десити у петак, 28. августа.

Породица генерала Младића поново је у понедјељак, 24. августа, поднијела захтјев за његово пуштање из хашке притворске болнице на лијечење у Србији због веома тешког здравственог стања, а након извјештаја српског љекара који је прошле седмице утврдио пропусте на нивоу несавјесног лијечења.

На основу извјештаја српског доктора породица је поднијела нови захтјев, а предсједник Хашког механизма судија Гати Сантана је наредила да се тамошњи притворски и независни љекари изјасне о извјештају српског доктора у року од 24 часа.

Породица је више пута подносила захтјев за пуштање генерала Младића на лујечење у Србији, али су одбијани, а посљедњи пут 20. августа.