26/11/2016 |  15:50 ⇒ 18:07 | Аутор: РТРС

Агуеро донио побједу Ситију

Головима Серхија Агуера Манчестер Сити савладао је Барнли 2:1 на гостовању у 13. колу Премијер лиге и преузео прво мјесто на табели.
Барнли - Манчестер Сити - Фото: Getty Images
Барнли - Манчестер СитиФото: Getty Images

Домаћин је повео на Турф Муру сјајним голом Дина Марнија у 14. минуту, Аргентинац изједначење доноси послије гужве у петерцу Барнлија у 37, да би побједу "грађанима" донио пола сата прије краја.

Агуеро је први пут у каријери био стријелац против Барнлија, а са два гола на овом мечу изједначио се са Дијегом Костом на првом мјесту листе стријелаца ПЛ са по десет погодака.

Аргентианац је осим два поменута гола имао још једну шансу да затресе мрежу, али га је у 39. минуту сјајном интервенцијом осујетио ветеран на голу Барнлија Пол Робинсон.

С друге стране, домаћин је у завршници био врло близу бода. Двије шансе је пропустио Мајкл Кејн, прву у 75. када је изблокиран његопв ударац главом на десну стативу, а потом у 94. минуту када су послије његовог новог шута главом дефанзивци Ситија интервенисали на гол линији.

У истом минуту, у посљедњим секундима меча прилику је имао и Ешли Барнс, шутирао је са ивице казненог простора, лопта је закачила једног играча домаћег тима, али је Клаудио Браво фантастично реаговао и спасао госте.

Сити је добио трећи меч у посљедња четири кола и пробио се на прву позицију бар на неколико сати, до градског дербија Лондона између Челсија и Тотенхема.

"Грађани" у сљедећем колу дочекују управо "плавце" са Стамфорд Бриџа, док Барнли са свега четири бода од зоне испадања гостује Стоуку.