26/11/2016 |  22:16 ⇒ 22:17 | Аутор: РТРС

АБА: Партизан побиједио Мега Лекс

Дуел у Пиониру обиловао је промјенама у вођству и грешкама, али је Партизан у другом полувремену колико толико стабилизовао своју игру и на крају је стигао до осме побједе у сезони.

Црно-бијели су на свом паркету славили против Меге, резултатом 86:79, у 11. колу регионалне АБА лиге.

Гости су боље отворили меч, имали су у првој дионици девет поена вишка, али су шутирали превише тројки (33), па и нису могли да се надају бољем резултату.

Партизан је у трећој дионици спустио лопту у рекет, Бирчевић и Луковић одрадили су одличан посао, а побиеду су црно-бијели овјерили тројкама Андрића и Хечера у посљедња два минута.

Хечер је зваршио са 16 поена и 3 асистенције, Луковић је имао 12 поена и 10 скокова, а Бирчевић је додао 15 поена и 5 скокова.

У саставу Меге, која је претрпјела седми пораз, Јарамаз је убацио 16 поена уз 5 асистенција, а Загорац је уз 15 поена имао 5 скокова и 5 асистенција.