08/11/2018 |  08:17 ⇒ 10:48 | Аутор: Агенције

ЛШ: Шокантан тријумф Јунајтеда у Торину

Јувентус је био бољи тим, створио много више шанси и био пред побједом до 86. минута утакмице. А онда су се "ђаволи" побринули да бодове однесу у Манчестер.
Лига шампиона - Фото: илустрација
Лига шампионаФото: илустрација

Јувентус је, без икакве дилеме, био боља екипа у Торину. Доминирао је, стварао прилике, имао контролу.

Чекао се први гол Кристијана Роналда у дресу Јувентуса у Лиги шампиона, а дочекали су га домаћи навијачи у 65. минуту.

Пјанић је проиграо Португалца, а овај из прве неодбрањиво послао лопту у мрежу.

Наставио је Јуве да доминира и послије постигнутог гола, све до 86. минута.

Чудесних седам-осам минута за навијаче Јунајтеда, нестварних за оне у црно-бијелом.

Хуан Мата је прво у 86. минуту савршено извео слободњак и донио изједначење.

А онда, у 90. минуту меча, послије велике гужве и збрке пред голом домаћих, лопта је завршила у мрежи. Посљедњи је додирнуо Алекс Сандро.

Јуве је и даље први у групи са 9 бодова, Јунајтед има 7,  Валенсија 5, а Јанг Бојс 1.

Бајерн је у Минхену савладао АЕК са 2:0, головима Роберта Левандовског.

Пољак је донио предност Баварцима у 31. минуту са бијеле тачке, а коначан резултат је поставио у 71.

У Португалији, Бенфика и Ајакс су одиграли 1:1.

Бенфика је повела голом искусног Жонаса у 29. минуту.

Ајакс је изједначио голом српског репрезентативца Душана Тадића у 61. минуту. Тадић је искористио добро додавање, обишао голмана и смјестио лопту у мрежу.

Бенфика је у посљедњим моментима меча могла до сва три бода, али је голман Онана невјероватно реаговао и сачувао мрежу.

Бајерн је први у групи Е са 10 бодова, Ајакс има 8, Бенфика 4, док је АЕК без бодова.

Манчестер сити је одрадио лакши тренинг, испоставиће се, са Шахтјором у Енглеској.

Послије 45 минута игре било је 2:0, голове су постигли Давид Силва, потом и Габријел Жесус из комичног пенала (Стерлинг је пао без икаквог контакта, пошто је шутнуо траву).

У наставку, екипа Пепа Гвардиоле се потпуно разиграла. Стерлинг је повисио на 3:0, потом је Габријел Жесус још један пенал искористио, да би у финишу меча погодио и Ријад Махрез, а за крај Жесус заокружио хет-трик.

На крају, Манчестер сити – Шахтјор 6:0.

А у Француској, Хофенхајм је направио огроман подвиг.

Лион је на полувремену водио са 2:0, головима Фекира и Ндомбелеа, а у наставку имао играча више, пошто је искључен Касим у 51. минуту.

А онда је Хофенхајм смањио преко Крамарића, да би у надокнади Кадержабек донио бод.

Сити у групи Ф има 9 бодова, Лион има 6, Хофенхајм 3, а Шахтјор 2.

У другом мечу групе Г, Реал Мадрид је са 5:0 савладао Плзењ у гостима.

Реал је већ послије 45 минута игре имао 4:0, головима Бенземе (21, 37. минут), Каземира у 23. и Бејла у 40.

У наставку, Тони Крос је ставио тачку у 67. минуту.

Рома је прва у групи са 9 бодова, колико има и другопласирани Реал, ЦСКА има 4 бода, док Плзењ има 1.