14/11/2018 |  19:50 ⇒ 19:57 | Аутор: Б92

Партизан поражен од Зенита

Кошаркаши Партизана изгубили су од Зенита 75:71 у Санкт Петербургу, у седмом колу Групе Ц Еврокупа.
КК Партизан - Фото: Тwitter
КК ПартизанФото: Тwitter

Црно-бели су поражени први пут од доласка Андрее Тринкијерија на клупу, а четвртим неуспјехом у такмичењу остали су на дну табеле.

Партизан је играо добро у првом полувремену, диктирао резултат 27 минута, имао и девет поена предности (36:27), али је сваки пут када је правио разлику улазио у серију грешака и олако испуштао предност.

Након што је Зенит коначно преокренуо, максимално је експлоатисао грешке и лош скок црно-белих и стигао до 15 поена предности средином посљедњег квартала (69:54).

Серијом Вање Маринковића од седам поена Партизан се враћа у живот пред посљедњи минут (73:71), али Сергеј Карасјов прелама меч кошем на 49 секунди прије краја након чега домаћин одбраном ставља тачку.