05/02/2019 |  08:03 ⇒ 08:53 | Аутор: РТС

Пораз Денвера, Јокић солидан (ВИДЕО)

Детроит је поразио Денвер са 129:103 уз слабију партију Николе Јокића, а Сакраменто надиграо Сан Антонио 127:112 уз слабији учинак Богдана Богдановића и Немање Бјелице. Хјустон је био бољи од Финикса на гостовању 118:110, а побједе су остварили и Индијана и Милвоки.
Јокић и Леброн (Фото:bsndenver.com) -
Јокић и Леброн (Фото:bsndenver.com)

Иако је Денвер добро ушао у меч и одмах повео на гостовању, домаћини нису дозволили изненађење већ су у наставку меча преокренули резултат а потом се само постављало питање са којом разликом ће добити меч.

Српски интернационалац Никола Јокић је имао једно од слабијих вечери, па је меч завршио са 16 поена и три скока за 26 минута игре.

Најефикаснији играч утакмице био је Андре Драмонд са 27 поена и 12 скокова, док је Треј Лајлс код Денвера, као најефикаснији, имао 20 поена.

На домаћем терену славио је и Сакраменто у дуелу са Сан Антониом са 127:112, док су у осталим мечевима побједе однеле гостујуће екипе.

Сакраменто је повео од старта меча и одржавао предност до финиша утакмице.

У редовима домаћина најефикаснији су били Бегли и Фокс са 24 односно 20 поена.

Богдан Богдановић и Немања Бјелица су у игри провели по 21 минут и за то време имали шест, одмосно седам постигнутих поена.

У тиму Сан Антонија је најефикаснији био Демар Дерозан са 24 поена, а Ламаркус Олдриџ имао је два поена мање.

Атланта је у Вашингтону славила са 137:129, Индијана је надиграла Њу Орлеанс са 109:107,  а Милвоки је надиграо Бруклин са 113:94.

Хјустон је био бољи од Финикса 118:110, а Џејмс Харден је дуел завршио са чак 44 поена и осам скокова.