13/03/2019 |  20:43 ⇒ 20:45 | Аутор: РТС

Звезда боља од Радника, познати сви полуфиналисти Купа

Црвена звезда – Радник 2:1 (2:0). Фудбалери Црвене звезде савладали су на свом терену екипу Радника и пласирали се у полуфинале Купа Србије. Претходно су исто учинили Партизан против Напретка, Младост против Спартака и Раднички против Војводине.

Фудбалери Црвене звезде савладали су Радник из Сурдулице са 2:1 и постали посљедњи тим који се пласирао у полуфинале Купа Србије.

Претходно су то учинили Партизан против Напретка, Младост против Спартака и Раднички против Војводине.

Звезда је прилично лако дошла до полуфинала најмасовнијег клупског такмичења, а узбуђења је било смао у посљедњих неколико минута утакмице.

Звезда је током већег дијела сусрета имала теренску иницијативу, коју у више наврата нису искористили деконцентрисани нападачи, док је Радник мало тога показао у 90 минута фудбала на стадиону "Рајко Митић".

Звезда је повела у 17. минуту, када је Мирко Иванић постигао гол главом, послије корнера са десне стране.

У финишу првог дијела Бен је феноменално извео слободан ударац и повисио на 2:0, а тим резултатом се отишло на одмор.

У наставку је Радник заиграо кудикамо агресивније, али је и даље Звезда била тим који диктира темпо и ствара шансе.

Када се чекало да судија Николић означи крај меча, Радник је добио пенал, који је у погодак претворио Игор Златановић, најбољи стријелац екипе.

Ипак, Радник није имао времена да избори наставак, па су црвено-бијели постали посљедња екипа која се пласирала у полуфинале Купа Србије.

Претходно, Младост је као гост била боља од Спартака са 2:1, истим резултатом Раднички је у Нишу савладао екипу Војводине, док је Партизан био убједљив у Крушевцу – 4:0.

У полуфиналу се играју два меча, послије којих ће бити познато које двије екипе ће се борити за први трофеј у сезони.