17/03/2019 |  12:32 | Аутор: Б92

Ботас најбржи на старту нове сезоне Ф1

Возач Мерцедеса Валтери Ботас побиједио је у првој трци овогодишњег шампионата Формуле 1 за Велику награду Аустралије у Мелбурну.
Валтери Ботас (фото:AP/Rick Rycroft) -
Валтери Ботас (фото:AP/Rick Rycroft)

Ботас је одмах на старту обишао тимског колегу Луиса Хамилтона, водио је од почетка до краја и остварио четврту побједу у каријери.

Трку је завршио резултатом сат, 25 минута, 27,325 секунди. Он је освојио додатни бод, пошто је одвезао најбржи круг трке.

Друго мјесто заузео је Хамилтон са 20,886 секунди заостатка, а трећи кроз циљ прошао је возач Ред Була Макс Ферстапен са 22,520 секунди заостатка.

Возачи Ферарија Себастијан Фетел и Шарл Леклер заузели су четврто и пето мјесто, а шести је био Кевин Магнусен из Хаса. Возач Реноа Нико Хулкенберг био је седми, осмо место заузео је Кими Раиконен из екипе Алфа Ромео, девети је био Ленс Строл из Рејсинг Поинта, а 10. мјесто заузео је возач екипе Торо Росо Данил Квјат.

Наредна трка у шампионату на програму је 31. марта за Велику награду Бахреина.

Поредак возача у данашњој трци Формуле 1 за Велику награду Аустралије у Мелбурну:

17. Роберт Кубица (Вилијамс) три круга

Трку нису завршили: Карлос Саинц (Мекларен), Данијел Рикардо (Рено)Роман Грожан (Хас)