Српска захвална Русији за помоћ; Уручена одликовања и захвалнице (ФОТО)
Руски стручњаци, потребни и својој земљи, у Српској помажу братском народу у борби против корона вируса. Симбол захвалности Српске – Медаља заслуга за народ , од данас је у рукама руског пуковника.

- Ишли сте широм Републике Српске. Од болнице до болнице. Свугдје сте добро прихваћени и свугдје су наши људиса одушевљењем прихватили све оно што сте заједно са нама радили и савјете које сте давали и све што сте учинили да пребродимо ово тешко вријеме - рекла је предсједница Српске.
Помоћ Српској је потврда добрих односа Републике Српске и Руске Федерације, поручују и руски стручњаци.

- Надам се да ће помоћ коју смо указали у врло кратком року, помоћи да се побиједи вирус корона. Дозволите прије свега да изразим захвалност за повјерење које сте изказали и искрено се надамо да ће наша многовјековна сарадња у наредном периоду бити само чвршћа - навео је пуковник Максим Петрович Сологубов, командант Тима руских војних медицинских стручњака у Републици Српској.

Сви у 23-чланом тиму руских војних стручњака добили су захвалнице и посебно признање – амблем Републике Српске.
- Наставићемо да сарађујемо да се заједно боримо. Ја вам желим срећан повратак кући уз велику захвалност у име инститруција и грађана Републике Српске што сте били са нама у ово тешко вријеме и што сте били први што сте дошли до нас - поручила је Цвијановићева.

Уручивању одликовања и захвалница у сједишту Републике Српске у Источном Сарајеву присуствовао је амбасадор Руске Федерације у БиХ Петар Иванцов.

Припаднци руског војног епидемиолошког одреда почетком априла стигли су у Републику Српску.
Министарствo одбране Русије објавило је вијестје да су Припадници одреда оружаних снага Руске Федерације који су стигли у Републику Српску, на позив највиших званичника Српске, како би помогли у борби против вируса корона завршили свој посао.
Russian military specialists dispatched to #RepublikaSrpska for assistance in the fight against #COVID19 have completed their work. All the tasks assigned to them have been accomplished, said the President Željka Cvijanović https://t.co/vZtZgNkXUM #FightingCoronavirus pic.twitter.com/ObixQc4Ies
— Минобороны России (@mod_russia) April 23, 2020
У општинама и градовима широм Српске дезинфиковали су болнице, домове здравља и остале објекте у којима се налазе заражени Ковидом -19.
