27/02/2021 |  20:56 ⇒ 20:56 | Аутор: РТС

Партизан поражен и у Задру (ВИДЕО)

Кошаркаши Партизана доживјели су пети узастопни пораз у АБА лиги, пошто су у мечу 19. кола изгубили у Задру послије продужетка 96:94.
Задар - Партизан (фото: aba-liga.com / Zadar / Zvonko Kucelin) -
Задар - Партизан (фото: aba-liga.com / Zadar / Zvonko Kucelin)

Као већ превише пута ове сезоне, Партизан је изгубио меч "на једну лопту" у регионалној лиги, пети узастопни. Задар је славио послије продужетка 96:94.

Домаћин је водио током већег дијела меча, Партизан је у посљедњој четвртини стигао до изједначења, а потом успио и да извуче продужетак, тројкама Јарамаза.

Ипак, у додатних пет минута Задар је био боља екипа и дошао до тек шестог тријумфа у сезони, четвртог узастопног.

Црно-бијели су у Задру играли без Новице Величковића и Вила Мозлија, док је Маркус Пејџ био у саставу, али није улазио у игру.

Партизан је изгубио меч иако су црно-бијели погодили чак 16 тројки и имали неколико расположених играча.

Рашон Томас меч је завршио са 24 поена, Огњен Јарамаз је додао 19, а Џош Перкинс и Урош Трифуновић по 18. У екипи Задра Мавра је меч завршио са 20 поена, Картер са 17.

Црно-бијели су послије 11. пораза у сезони изгубили сваку шансу да се нађу у плеј-офу регионалне лиге ове сезоне и све снаге усмјериће ка Еврокупу, гдје у посљедња два кола Топ 16 фазе имају шансу да обезбиједе пласман у четвртфинале.