

Петковић: Којим правним образложењем се Српској може забранити да управља шумама?
Коментаришући одлуку Уставног суда БиХ да шуме Српске нису њено власништво, Петковић је истакао да ту није ријеч о контроли уставности закона, него се врши врста лобирања и погодовања одређеним интересима.
- У конкретном случају се жели вршити унитаризација БиХ, на тај начин да се што више надлежности и права одузме од Републике Српске - рекао је Петковић за Срну.
Он истиче да је очигледно ријеч не само о правном, него и о политичком насиљу, те да је Уставни суд БиХ већ успоставио неку врсту односа да може бити и законодавац и уставотворац.
- То нигдје ни у једној земљи не постоји. Гледано и са правног и политичког становишта, Република Српска не смије одустати од свог права и мора се борити до краја - рекао је Петковић.
Петковић сматра да треба озбиљно схватити позив српског члана Предсједништва БиХ Милорада Додика доносиоцима одлука у Народној скупштини Српске да пониште све што је изван Устава и Дејтонског споразума, јер је Додик легитимни представник српског народа и Републике Српске који штити њихова права.
Уставни суд БиХ утврдио је да нису у складу са Уставом БиХ поједине одредбе Закона о шумама Републике Српске и то у дијелу у којем се наводи да су шуме власништво Српске..