28/10/2021 |  08:18 ⇒ 08:18 | Аутор: РТС

Покушевски непримјетан у нестварном преокрету Оклахоме (ВИДЕО)

Српски кошаркаш Алексеј Покушевски није се уписао у листу стријелаца у побједи Оклахоме над ЛА Лејкерсима од 123:115.
НБА лига - Фото: Screenshot
НБА лигаФото: Screenshot

Тим из Калифорније имао је предност од 26 поена у првом полувремену, али је Оклахома успјела да преокрене и упише побједу.

Нестваран пораз уписали су ЛА Лејкерси на гостовању у Оклахоми.

Екипа Френка Вогела фанстастично је почела меч, прву четвртину завршила са 41:19, а током друге четвртине имала предност од чак 26 поена.

Ипак, како је вријеме пролазило, млада крв Оклахоме трчала је и погађала више од старијих противника из Калифорније.

Сјајни Гилџес-Александер тројкама је топио предност противника, да би уз мало среће, у посљедњој секунди треће четвртине, погодио тројку од таблу за прво вођство своје екипе на мечу.

Лејкерси су били у потпуном нокдауну, што је Оклахома знала да искористи и стекне нешто осјетнију разлику, која је на моменте износила осам поена.

Дејвис је покушао и успио да врати своју екипу у меч, Лејкерси су смањили на само поен предности у посљедњем минуту, али је Оклахома поентирала и вратила разлику на три поена.

Доста конфузно играло се у самој завршнници, пошто су Лејкерси три пута имали шут за потенцијално изједначење и продужетак, али су сва три пута промашили цијели кош. Са друге стране Оклахома је три пута изгубила лопту и дозволила Лејкерсима шансу за додатних пет минута.

Обје екипе играле су двије везане утакмице и обје екипе забиљежиле су половичан учинак.

Оклахома је прво поражена од Голден Стејта, да би потом побиједила Лејкерсе, док су "језераши" побиједили Сан Антонио након продужетка, али су потом изгубили вечерас од Оклахоме.

Најефикаснији у побједничком тиму били су поменути Александер са 27, Бејзли са 20, Гидиј са 18 и Дорт са 17 поена.

Српски кошаркаш Алексеј Покушевски провео је на паркету седам минута у дресу Оклахоме, али није успио да се упише у ниједну статистичку колону.

У редовима Лејкерса истакли су се Дејвис са 30 поена, Вестбрук са 20 поена, 14 скокова, 13 асистенција и 10 изгубљених лопти, као и Бредли са 13 поена.

Оклахома долази до своје прве побједе у пет одиграних мечева, док су Лејкерси на односу од двије побједе и три пораза.