latinica  ћирилица
04/03/2022 |  12:06 ⇒ 12:07 | Аутор: РТРС

Филм "Неки нови Бродвеј" награђен на фестивалу у Аустралији

У Сиднеју је одржан 8. Међународни фестивал документарног филма "ИФЕФА".
"Неки нови Бродвеј" награђен на фестивалу у Аустралији - Фото: РТРС
"Неки нови Бродвеј" награђен на фестивалу у АустралијиФото: РТРС

Награду за најбољу документарну причу на фестивалу добио је филм "Неки нови Бродвеј" режисера Дениса Бојића, рађен у продукцији Радио-телевизије Републике Српске уз помоћ Даун синдром центра из Бањалуке.

У образложењу жирија наведено је да је "Неки нови Бродвеј" филмска прича која универзалним филмским језиком потенцира снагу људске индивидуалности и на нијансиран, умјетнички начин раслојава друштвене аномалије.

Први међународни фестивал филма и забаве Аустралије (ИФЕФА) одржан је у Сиднеју у новембру 2014.

Циљ фестивала је да прошири и продуби културне и економске везе између Аустралије и остатка свијета.

Мотиви и циљеви фестивала су усклађени и дефинисани мултикултуралношћу Аустралије, како би се постигли највиши стандарди кохезивних међународних заједница неговањем културне различитости, као и међусобног разумијевања и мира.