latinica  ћирилица
06/03/2022 |  11:20 ⇒ 11:22 | Аутор: СРНА

Нови Град: Узрок пожара на пилани - квар на електроинсталацији

Узрок недавног пожара на пилани у приватном вланисништву у Соколишту код Новог Града је квар на електроинсталацији у унутрашњости објекта, утврђено је увиђајем који су извршили припадници Полицијске управе из Приједора.
Пожар у предузећу "Дрвопромет" код Новог Града - Фото: СРНА
Пожар у предузећу "Дрвопромет" код Новог ГрадаФото: СРНА

- О свему наведеном обавијештен је дежурни тужилац Окружног јавног тужилаштва Приједор, који се изјаснио да нема елемената кривичног дјела - наводи се у саопштењу из приједорске Полицијске управе.

Полицији је у петак, 4. марта, око 23.00 часа пријављен пожар који су локализовали ватрогасци из Новог Града и Приједора. Ватра је угашена јуче ујутру.

Усљед пожара настала је већа материјална штета, а посљедица по људе није било.

Начелник Новог Града Мирослав Дрљача најавио је јуче прилком обиласка објекта да ће општина настојати да обезбиједи средства за санацију предузећа "Дрвопромет".

Пожар је избио у хали предузећа у власништву Миленка Вејновића. Ријеч је о фирми која запошљава шест радника. Објекат је 15 километра удаљен од Новог Града.

Вејновић каже да његова породица није била присутна у тренутку избијања пожара на крову производне хале.

Повезане вијести:

Пожар у предузећу "Дрвопромет" код Новог Града (ФОТО/ВИДЕО)