latinica  ћирилица
11/04/2022 |  07:11 ⇒ 10:39 | Аутор: РТРС

Каква је безбједност хране у БиХ? (ВИДЕО)

Италијанска компанија Фереро повукла је одређени број и врсту слаткиша из САД, неколико европских земаља, укључујући и БиХ.
Слободан Дојчиновић и Слободан Цвијановић - Фото: РТРС
Слободан Дојчиновић и Слободан ЦвијановићФото: РТРС

ЕУ истражује јесу ли повезани са случајевима салмонеле, a Белгијске здравствене власти наложиле су италијанској кондиторској групи Фереро да обустави производњу у својој фабрици у Белгији.

- Ми смо у комуникацији са европском Aгенцијом за безбједност хране, те прве резултате истраге очекујемо у наредних неколико дана - навео је Слободан Дојчиновић, замјеник директора Агенције за безбједност хране БиХ, гостујући у Јутарњем програму наше телевизије.

Дојчиновић је нагласио да је Агенција за безбједност хране БиХ доставила надлежним инспекцијским органима на даље поступање све расположиве информације.

 

Правовременом реакциом је омогућено да сумњиви производи не дођу до потрошача.

Главни републички инспектор за храну Слободан Цвијановић навео је да је из неколико општина у БиХ дошло до повлачења два производа Фереро и Инспекторат је реаговао одмах по сазнању.