

Селаковић: Од Kуртија се може све очекивати

- Не знам да смо икада ишта добро и могли да очекујемо, нити се томе треба надати - рекао је Селаковић, поводом предстојећег дијалога Београда и Приштине у Бриселу.
Он је навео за Телевизију "Пинк" да је ситуација оптерећена тензијама и неодговорношћу представника Приштине.
- То јесте разлог за бригу, али је већи разлог тај што њихови западни званичници, који су признали њихов сепаратизам и дали им квазидржавност, такво понашање дозвољавају - истакао је Селаковић.
Он је оцијенио да ће предсједник Србије Александар Вучић на том дијалогу у Бриселу бранити државне и националне интересе Србије на најбољи могући начин.
-- Очување мира и стабилности јесте главни циљ и Србија се за то залаже. Али, Србија је и земља која је спремна да брани себе у случају да неко мир и стабилност угрози - поручио је Селаковић.