23/11/2022 |  18:58 ⇒ 22:57 | Аутор: РТРС

Шпанија декласирала Костарику (ФОТО)

Фудбалери Шпаније декласирали су екипу Костарике са 7:0 (3:0) у оквиру првог кола групе Е на Свјетском првенству у Катару.
Шпанија-Костарика (Фото: EPA-EFE/Abir Sultan) -
Шпанија-Костарика (Фото: EPA-EFE/Abir Sultan)

Прву шансу на утакмици имао је Олмо у петом минуту меча, када је шутирао из прве након центаршута Албе, међутим, Костариканци су тада спасили, пошто је лопта отишла мало поред гола.

Међутим, у 11. минуту, Шпанија стиже до предности.

Управо је Олмо био стријелац. Гави је дивно одиграо лоб пас ка Олму, који је спретно примио лопту, а потом и пребацио немоћног Наваса.

Наставила је "црвена фурија" да ломи противника и након првог гола. Са свих страна су се ређали напади Шпанаца, а на 2:0 је повисио Асенсио.

Он је шутирао из прве на асистенцију Албе, а без обзира што је Навас качио ту лопту, није имао довољно снаге да је заустави да она уђе у мрежу.

Шпанија-Костарика (Фото: EPA-EFE/Abedin Taherkenareh)

Десет минута касније било је већ 3:0.

Алба је оборен у казненом простору, а судија Мохамед је показао на једанаестерац.

Сигуран је био Торес. Послао је Наваса у погрешну страну и мирно реализовао пенал.

Било је то све за прво полувријеме.

У истом ритму Шпанија наставља и у наставку утакмице.

У 54. минуту се Торес лијепо снашао и дошао до лопте испред Наваса. Шутирао је из окрета и пребацио лопту испод руке голмана ПСЖ-а.

Најљепши моменат се десио у 74. минуту када је гол за огромних 5:0 постигао Гави.

Мората је успио да се увуче између линија и прими лопту, коју је пребацио на другу страну.

Тамо се нашао Гави, који је шутирао спољном из волеја и погодио сам угао гола Наваса.

У 90. минуту је шести гол за "црвену фурију" постигао Солер, да би у 93. коначних 7:0 поставио Мората.

Наредни меч Шпанија игра против Њемачке 27. новембра, док се исти дан у овој групи састају Костарика и Јапан.