

Вишковић: Нови аранжман са ММФ-ом само без мјера које задиру у уставну позицију Српске

На састанку је разговарано о економској ситуацији у Републици Српској БиХ у свјетлу глобалних макроекономских кретања и изазова у 2023. години, те наставку сарадње институција Републике Српске и Мисије Међународног монетарног фонда.
Вишковић је делегацију ММФ-а упознао са мјерама подршке Владе Српске грађанима ради ублажавања утицаја глобалних инфлаторних кретања и даљим плановима Владе, те изразио опредјељење за наставак разговора о постизању новог аранжмана са ММФ-ом, али без мјера које задиру у уставну позицију Српске, наводи се у саопштењу.
Предсједник Владе Републике Српске Радован Вишковић разговарао је данас, у #Banjaluka, са шефицом Мисије Међународног монетарног фонда за БиХ Алином Ијанцу и резидентним представником ММФ-а у БиХ Ендрјуом Џуелом. https://t.co/4l4Eriygzf pic.twitter.com/qrU0rzoLte
— Влада Републике Српске (@Vlada_Srpske) December 2, 2022
На састанку је разговарано и о стању у банкарском сектору, пореској политици, као и о другим актуелним питањима из сфере економије.