

Станивуковић позвао Скупштину да закаже сједницу; Нинковић: Бањалука одавно нема градоначелника

Станивуковић је рекао да је у овом тренутку, када је ријеч о градској администрацији, све спремно да Скупштина засједа и да се ријеши једно од најважнијих инфраструктурних питања за овај дио Бањалуке.
- Позивам да се сједница што прије закаже и да се пошаље порука грађанима тог дијела Бањалуке. На сједници нам треба 16 руку да се ријеши ово питање - рекао је он и додао да се на овом подручју овог љета одржава уредно водоснабдијевање иако је јун био најсушнији од када се врше мјерења од 1961. године.
Станивуковић је позвао на рјешавње питања Градског олимпијског базена тврдећи да се политика умијешала у то.
Када је ријеч о централном спомен-обиљежју, Станивуковић је рекао да су обезбијеђена средства и да ће споменик бити на понос нације, иако се ова прича, како је рекао, прља.
- Струка се укључила и сва имена у вези са Одбрамбено-отаџбинским ратом биће на овом спомен-обиљежју. Ако се десе неки пропусти, има простора да се све поправи и дода. Дакле, ми ћемо то завршити свиђало се то неком или не свиђало, али не дозвољавам да ту причу неко прља и квари - истакао је он.
Када је ријеч о броју радника у Градској управи, Станивуковић је рекао да није тачна информација да је запослено 1.500 радника, већ 798, најављујући кривичне пријаве против оних који су пласирали ову информацију.
Станивуковић позвао је руководство Републике Српске на заједнички састанак како би разговарали о важним питањима за град, укључујући изградњу моста у Чесми, додјелу бесплатних плацева за младе и брачне парове, као и друге инфраструктурне пројекте.
Предсједник Скупштине града Љубо Нинковић реаговао је на наводе Станивуковића, поручујући да Бањалука одавно нема градоначелника, додајући да је "својим данашњим наступом, онај који би требало да води овај Град то и доказао".
Нинковић каже да је Станивуковић "у једној од ријетких посјета Бањалуци и низом изречених неистина, ставио до знања грађанима да апсолутно није упућен да је Град у озбиљној и стварној кризи".
- Несташица воде, 35 милиона КМ за јавну расвјету фирми из Хрватске, затворен Градски олимпијски базен, азил за псе у катастрофалном стању, комуналне услуге на ивици колапса, нетранспарентност током изградње Централног спомен-обиљежја, потрошено 7,8 милиона КМ јавним набавкама без сагласности Скупштине града, јавни превоз и даље није бесплатан, инфраструктура се распада, заустављена изградња моста, протести запослених у вртићима и неисплаћивање субвенција за вртиће, само су неки од горућих проблема овог града, а који су у директној надлежности Градске управе на челу са градоначелником - навео је он.
Самоувјерено кривити било кога другог за све наведено, како само Станивуковић то умије, каже Нинковић, је директно смијање у лице грађанима.
- Не вриједи више да га позивам да се уразуми, суочи са проблемима, преузме одговорност и ријеши нагомилано. Покушао сам много пута, узалудно је, а и упитно када ће опет бити у Бањалуци - рекао је Нинковић.
Он је позвао грађане да не плаћају јавни превоз, да изједначавање субвенција приватним и јавним вртићима и веће плате запослених наставе да траже у Градској управи, да рачуне за воду коју немају прослиједе градоначелнику, а њега и његове сараднике позову да посјете азил за псе умјесто Будву.
- Ово није политичка борба. Више личи на устанак - поручио је Нинковић.